Ostatnie Wpisy

Danina na rzecz fiskusa w służbie przyszłym emerytom 03. grudnia 2014 14:27:00 emerytura, Finanse, podatki Komentarze (1)
linkologia.pl spis.pl

Nieubłaganie zbliżamy się do końca 2014. Powoli zaczynamy podsumowania i większość Polaków jest w stanie już oszacować swoje dochody, a co za tym idzie wielkość podatku jaki będziemy musieli odprowadzić do Urzędu Skarbowego z tytułu podatku dochodowego. Grudzień to nie tylko miesiąc świątecznej gorączki i obdarowywania się prezentami, ale również czas gorączkowych inwestycji mających obniżyć daninę na rzecz państwa. Niewielu z nas wie, że to także czas na inwestycję na swoją przyszłą emeryturę!

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) to wreszcie realne narzędzie wspomagające Polaków w walce z niewydolnym systemem emerytalnym. Czym jest IKZE? IKZE jest instrumentem finansowym, gdzie można wpłacić maksymalnie 4495,20zł, a wpłaconą kwotę zarówno przedsiębiorcy i osoby fizyczne mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić na podatku nawet do 1 438,46zł ! Nie płacenie podatku to gwarancja zysków na swoim instrumencie, a wynik minimum 18% to znacznie więcej niż oferują dziś banki na depozytach.

Jeżeli chcesz dobrać odpowiedni dla siebie instrument i wyliczyć ile zaoszczędzisz - zarobisz, to zapraszamy do spotkania z naszymi Doradcami!

 

 Damian Tosnowiec - Gemini Polska - 3 grudnia 2014 r.

linkologia.pl spis.pl

Z pewnością żyjemy w interesujących czasach, skoro bawiąc się z psem można zarobić 400 tys. zł. Internet stwarza nieograniczone możliwości dla wschodzącego biznesu.

Telewizja nie przyciąga już młodzieży. Nowe pokolenie chce wywierać wpływ na rozwój marki poprzez komentowanie i samodzielny dobór materiału, który chce oglądać. W Polsce dynamicznie rośnie rynek reklamy internetowej. Nie jest to zaskakujące, skoro za reklamę telewizyjną płaci się nieporównywalnie więcej niż za internetową. Firmy, które pośredniczą w spredaży reklam u youtuberów już depczą po piętach telewizji.

Przykładem na wykorzystanie sieci do promocji marki jest Hoop, który zdecydował się przenieść praktycznie cały swój reklamowy budżet do Internetu. Można się spodziewać, że śladem tej firmy pójdą też inne, bo rynek jest wciąż nienasycony.

Z bycia youtuberem można nie tylko się utrzymać, ale także zarabiać spore pieniądze. Jak to się robi? Trzeba tworzyć oryginalne filmy i być systematycznym, ale zarabia się na reklamach. Im więcej wyświetleń i reklam, tym więcej można zarobić.

Najpolularniejszy youtuber na świecie ma 25 lat i komentuje gry komputerowe. W Internecie znany jest jako PewDiePie. Jego popularność sięga 31 milionów subskrybentów, a łączna liczba wyświetleń jego kanału przekracza 6,2 mld.

Dziś najbardziej rozpoznawanym psem w Polsce nie jest Szarik czy Komisarz Aleks, a Chica, znana jako „Spider Dog”. Produkcja Sylwestra Wardęgi jest pierwszym polskim filmem na YouTube, który przekroczył 100 mln wyświetleń. Film został opublikowany także zagranicą w BBC „Daily Mail” i w serwisie internetowym magazynu „Time”.

Dobrze powodzi się także AbstrachujeTV, które dziś można nazwać prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem. Kanał firmy obserwuje ponad 1,4 mln użytkowników, a lepszy wynik w Polsce osiągnął tylko Wardęga (2,5 mln).

„Polimaty” Radosława Kotarskiego również odniosły bardzo duży sukces. Autor, wraz z Barbarą Sołtysińską postanowaił założyć LifeTube, która jest niekwestionowanym liderem wśród firm opiekujących się internetowymi gwiazdami.

Znanych w Polsce youtuberów jest ok. 50. Mogą oni liczyć na pomoc firm medialnych, które pośredniczą w kontaktach z reklamodawcami i w promocji filmów. Takimi partnerami jest sieć Agora Internet Artist, Independent Digital, Mediakraft czy BrandTube. Liderem pozostaje jednak LifeTube, która opiekuje się m.in. Sylwestrem Wardęgą.

Nowe gwiazdy kreuje teraz Internet. YouTube co raz częściej podbiera stacjom telewizyjnym budżety reklamowe. A więc czy nadchodzi zmierzch telewizji? 

 Agnieszka Piątkowska - Gemini Polska - 1 grudnia 2014

Wszystko w rękach św. Mikołaja 17. listopada 2014 00:45:00 Finanse Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl
"Wig-20 na rozdrożu" - tak mógłby brzmieć tytuł tego krótkiego wpisu. Co więcej, mógłby odnosić się do każdego miesiąca 2014, gdzie indeks poruszał się w trendzie horyzontalnym. Mamy jednak połowę listopada i wielu liczy, że w tym roku będziemy mieli do czynienia z "rajdem Św. Mikołaja".

Jeszcze w czwartek, 13.11 wydawało się to wątpliwe i wykres pewnie zmierzał w kierunku silnego wsparcia na poziomie 2313 pkt. Pojawiały się głosy, że i to nie będzie wsparcie, a krótki przystanek przed dalszymi spadkami. Piątek na szczęście przyniósł odczuwalne wzrosty + 1,05%, dając nadzieję na inny scenariusz.

Końcówka 2013 roku przyniosła rozczarowanie. Ostateczny kształt reformy emerytalnej pozbawił Nas "rajdu Św. Mikołaja". Tym mianem określa się wzrosty giełdowe w końcówce roku wywołane wzrostem konsumpcji i ogólną poprawą nastrojów związanych z okresem świątecznym. 

Czy w grudniu Wig-20 odbije się i śladem PKN Orlen osiągnie roczne maksima? 
Wszystko w rękach Św. Mikołaja.

  Konrad Dziubek - Gemini Polska - 17 listopada 2014

Najtańszy „pieniądz” w historii. 09. października 2014 12:14:00 Finanse, kredyty Komentarze (1)
linkologia.pl spis.pl

Wczoraj Rada Polityki Pieniężnej solidnie obniżyła stopy procentowe. Od dzisiaj stopa referencyjna wynosi 2 proc. (wcześniej było to 2,5 proc.). Jednocześnie mocno spadła też stopa lombardowa – z 4 do 3 proc. Banki będą teraz taniej pożyczać pieniądze od siebie nawzajem, ale także od nas, w formie depozytów. Co odznacza to dla konsumentów?

Tańsze kredyty i jeszcze niższe oprocentowanie lokat. 

Jakie są skutki tej decyzji? Obniżka stopy lombardowej przełoży się na maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych z16 do 12 proc., co istotnie wpłynie na raty. Także kredyty samochodowe i hipoteczne będą tańsze. Oprocentowanie dwóch ostatnich, jeśli ktoś już spłaca zadłużenie, powinno spaść. Jeśli mamy „gotówkę”, niekoniecznie to nastąpi, gdyż zależy to od zawartej umowy. 

Dla kredytobiorcy pożyczanie będzie teraz korzystniejsze, ale wiąże się to także z mniejszym zyskiem z lokaty. Teraz bankom jeszcze bardziej nie będzie opłacało się pożyczać od nas pieniędzy w formie depozytów oprocentowanych powyżej 2 proc.

Co wpłynęło na decyzję o tak drastycznym obniżeniu stóp procentowych? Obecnie w Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem deflacji, a obniżka to broń do walki z nią. Celem Narodowego Banku Polskiego jest utrzymanie inflacji na poziomie 2,5 proc. Jej tempo uzależnione jest od wzrostu gospodarczego. Wzrost gospodarczy natomiast nakręcany jest dzięki polityce monetarnej RPP, która właśnie obniżyła stopy, aby społeczeństwo chętniej się zadłużało.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia z kolejną obniżką stóp procentowych. To ważny moment, aby zainteresować się swoim kredytem.

 

  Agnieszka Piątkowska - Gemini Polska - 9 października 2014

linkologia.pl spis.pl
Przedstawiam Państwu podsumowanie kwartalne portfeli funduszy Klientów Gemini Polska za III kwartał bieżącego roku.
 
Fundusze akcji polskich w ciężkim roku reformy emerytalnej, niepokojów na Ukrainie i zmian w rządzie, przyniosły stopy nieznacznie ujemne lub zyski porównywalne do lokaty. Wyjątkiem jest tu Unikorona Akcje z zyskiem 7,64%.
 
Fundusze obligacyjne, w większości okazały się lepszym rozwiązaniem niż depozyty bankowe. Warto szczególnie zwrócić uwagę na fundusz Generali 
Obligacji i jego zysk 7,15%. Dobre wieści napłynęły z Turcji, a Ci, którzy zakupili fundusze tego rynku na początku roku powoli mogą myśleć o realizacji zysku np. na funduszu Parvest Turkey 13,46%.
 
Warto zwrócić uwagę na konsekwentnie pozytywne wyniki giełdy amerykańskiej. Wzrosty na tamtejszym rynku trwają nieprzerwanie od kilku lat. Wielu Klientów korzystało z funduszy giełdy USA, m.in. Pioneer Akcji Amerykańskich.
Tu zdecydowanie warto realizować zyski i szukać ich gdzieś indziej.
 
Rynkiem, który okazał się najbardziej dochodowy za ostatnie 12 m-c były Indie, gdzie fundusze zarobiły nawet +50%. 
Osoby, które posiadają środki na tym rynku zdecydowanie mogą rozważyć ochronę tego zysku  i zmianę funduszu.
 
Dzisiejsza i wczorajsza sesja giełdowa, gdzie mieliśmy dzień po dniu spadki 
ponad 1% może być sygnałem dla tych, którzy czekali na okazje na GPW by tanio kupić fundusze agresywne.
Dla osób które mają fundusze gwarantowane, obligacyjne może to być dobry moment, by przynajmniej część z nich przenieść na fundusze akcji polskich.
 
Życząc wszystkim "Rajdu Świętego Mikołaja", zapraszam na kolejne podsumowanie kwartalne.
 Od 01.01.2014 do 30.09.2014 1 rok
AgresywnyParvest Turkey 10%
13,46 -8,21
Noble Fund Akcji Malych i Srednich 20%
-5,54% 0,39%
Unikorona Akcji 15%
7,64% 7,75%
Legg Mason Akcji 15%
2,50% 2,93%
Skarbiec Akcja 15%
-1,15% -2,14%
Fidelity European Smaller Companies 10%
0,66% 6,80%
Quercus Agresywny 15%
-3,30%

-1,72%

BezpiecznyGenerali Obligacji 20%
7,15% 8,38%
Novo Obligacji Przedsiebiorstw 10%
4,40% 4,35%
Arka Obligacji Skarbowych 20%
5,52% 7,17%
Legg Mason Akcji 10%
2,50% 2,93%
Quercus Agresywny 10%
-3,30% -1,72%
Parvest Turkey 10%
13,46% -8,21%
Templeton Global Return 20%
10,65% 9,79%

 

  Konrad Dziubek - Gemini Polska - 2 października 2014

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281

Ksiega gości

Księga gości